Crowdfunding voor Stichting Hellendoorn Bevrijd!
- 2 minuten leestijd
De gemeente heeft geld beschikbaar gesteld voor de vieringen van 80 jaar bevrijding, maar dit is helaas niet voldoende om alles door te laten gaan. De stichting start een crowdfunding om €20.000 op te halen. Er worden diverse acties georganiseerd waaronder op 7 maart een ludieke veiling!

Bevrijding gepast vieren
Gerrit Mollink, voorzitter van de stichting verteld: "De gemeente Hellendoorn heeft € 80.000 beschikbaar gesteld om de vrijheid in de gemeente te vieren. Het kernteam, die hierover gaat, heeft besloten dit geld te verdelen over de dorpskernen en uit te keren naar het aantal inwoners per dorp. Dit betekent dat wij als dorp Hellendoorn een bedrag van €14.400 uit deze pot krijgen. Bij lange na niet genoeg om het programma dat wij organiseren op 4-5-6 en 10 April te kunnen bekostigen. Zie ook ons programma op www.hellendoorn-bevrijd.nl
Ondanks dat veel verenigingen en deelnemers zoals de Re-enactors (mensen die de oorlog naspelen), de deelnemers aan het kampement en de optocht etc. hun optredens gratis uitvoeren komen we nog €20.000,- tekort om break-even te spelen. Daarom gaan we een crowdfunding starten. Binnenkort komen er spandoeken te staan bij de AH supermarkt, Primera Hofman en op het sportpark in Hellendoorn. Hierop staat een QR code die men kan scannen en daarmee een bedrag kan storten op de rekening van de stichting. Ook is een donatie op rekening: NL82RBRB 0787 679 879 zeer welkom.
Als elke Hellendoorner mee doet , dan krijgen wij dit bedrag bij elkaar.
Zo kunnen we stilstaan bij onze bevrijding en dit op een gepaste, mooie wijze vieren. En hierdoor zijn alle evenementen GRATIS te bezoeken."
Ludieke Veiling
Een ander idee van de stichting is, om een ludieke veiling te houden. Hierbij kunnen bedrijven, ondernemers, elftallen etc. een ludieke kavel aanbieden voor de veiling. Een kavel is bijvoorbeeld 20 minuten vliegen in een origineel oorlogsvliegtuig, een dinerbon,vrijkaartjes voor een voetbalwedstrijd van FC Twente, Heracles, FC Zwolle of Go Ahead Eagles. Ook een oude fiets of auto aanbieden is een mogelijkheid. Alles kan!
Op Vrijdagavond 7 Maart vindt de veiling van al deze kavels plaats in de grote zaal van voorheen “De Kroon “,ingang Koestraat. Iedereen is welkom om op de kavels te bieden. Een echte veilingmeester zal de kavels tegen de hoogste bieder verkopen. Het geld dat een kavel opbrengt komt geheel ten goede aan de stichting Hellendoorn Bevrijd!, onder het motto: “Opdat wij niet vergeten”