navigatie overslaan
Expositie

Tentoonstelling Zwarte Dag

Kleindochter Gertrude Piksen vond na het overlijden van haar oma en opa Den Ouden-De Jonge op zolder uniek materiaal over verzetsstrijder Tiemen de Jonge en zijn twee zoons Hendrik en Albertus die ook in het verzet zaten.

+ 3 foto's

Dit evenement is onderdeel van:

Hendrik en Albertus overleden tijdens het bombardement op Nijverdal op 22 maart 1945. Tiemen de Jonge woonde met zijn gezin aan de Grotestraat 220. De jongste dochter Truus werd de echtgenote van Gerrit den Ouden.

De persoonlijke eigendommen van deze twee jongens zijn bewaard gebleven en tentoongesteld. Hendrik was werkzaam bij de gemeente en zat bij de distributieafdeling. Hij zorgde voor voedselbonnen, die hij in ruime mate bij zich droeg. Ook bijzonder is een salariszakje dat nog bewaard is gebleven, evenals een portefeuille met postzegels van anderhalve cent en shag met vloei. Albertus werkte bij de KSW. Daarnaast foto’s van de jongens en het bombardement, alsmede teksten uit ooggetuigenverslagen. Ook bijzonder is een condoleancebrief van koningin Wilhelmina.

Wanneer

22 mrt - 5 mei 2025
  • elke donderdag: - uur
  • elke vrijdag: - uur
  • elke zaterdag: - uur

Prijzen

Entreeprijs
gratis